Basın toplantısı düzenlendi!

Şenol Güneş'ten küfür açıklaması

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ve yıldız golcü Cenk Tosun, Şampiyonlar Ligi'ndeki RB Leipzig karşılaşması öncesi basın toplantısı düzenledi.

İşte Cenk Tosun ve Şenol Güneş'in açıklamaları;


ŞENOL GÜNEŞ: "Yarın grupta oynanacak iki maç da önemli. Leipzig 4. torbadan gelmesine rağmen gruptaki diğer takımlarla aynı seviyede. Çok koşan, fizik gücü iyi, çıkış yapan bir takım Leipzig. Hızlı oyuncuları var. Hücumda ve orta sahada önemli isimleri var. Kenarlarda yetenekli bireysel futbolculara sahipler. iki forvetleri sürekli deplase oluyor. Bireysel isimler var. Leipzig savunma yapan takımlara karşı güçlük çekiyor. Akıllı, sabırlı oynamamız gereken bir maç. Yarınki maçı kazanmak istiyoruz. Şampiyonlar Ligi daha zor olsa da kendi oyunumuzu oynamak istiyoruz. Ne olursa olsun kendi futbolumuzu oynayacağız."

"Lig maçını Cuma günü oynayabilirdik. Milli maç arasından sonra maçımız Cuma günü. O gün oynanıyorsa, bugün de oynanabilirdi. Bunu bir sitem olarak söylemiyorum. Yağmur yağdığında şemsiye de alsanız yağmurun yağdığını söylerseniz. Yağmur yağıyor deyince 'Bana ördek mi' diyorsun diyenler var. Onlara diyecek bir şeyim yok."

"Kamuoyunu katarak soru sormayalım. Ağzımdan hep beyanat çıkıyor. (O.. Si.. küfürü iddiası). Ben hiçbirinize beyanat vermediğim halde benim adımdan beyanatlar yazıyor medyada. Bunu yapmayın. Şu anda yapacağım konuşmaların yararı olmaz. Beni sevmenizi beklemiyorum. Öyle bir sevgiye ihtiyacım yok. Hakem her maçta hata yapıyor. Kiev, Napoli... Hakemler için kötü konuşmak istemiyorum. Derbiyle ilgili yeri geldiği zaman konuşacağım. Hakemler her maçta hata yapabiliyor.  Aleyhimize de olabilir. Lehimize de olabilir. Derbide sadece futbol oynamaya çalıştık. Ana avrat küfür edildi, para atıldı. Biz bir şey yapmadık. Gökhan'ı kadroya almadım, Lens'i de geç oyuna aldım. Sadece Caner dizlerinin üzerine çöktü.  Provokasyon yapmadık. Biz küfür yemeye müsait bir milletiz. Şahsıma küfürde sorun yok. Başkası yapınca keyfine saha kapatıyorlar."


KÜFÜR AÇIKLAMASI

"Hakeme niye faul verdiğini sordum, cevap vermedi. Bir şeyler söyleyerek döndüm. Orada ne söylediğimi ben de bilmiyorum. Sağolsun yayıncı güzel çekiyor bunları. Ağzımdan kötü bir kelime çıkıyorsa bunu suç olarak kabul ederim. Hakeme küfür etmedim. Sizin derdiniz yarınki maç değil, kavga olsun. Ben o işte yokum. Sonra da yerli mi yabancı mı diye Türk futbolunu kurtarmaya çalışıyorsunuz."

"Medel ve Adriano hakkında konuşamam. Kimin oynayacağını söyleyemem. Taktik yapmadık. Pazar da Trabzon maçı var. Cumartesi Fenerbahçe maçı vardı. Bazı arkadaşları rahatsız da ediyordur. Takımın oynamaya yakın oyuncuları belli olsa bile zaman zaman pozisyon değişikliği olacaktır. (Medel'in bek oynaması üzerine) Kazanmak için her yol mübah değil. Biz sadece top oynamaya çalışacağız."

YORUMLAR

Yorum Ekle
Basın toplantısı düzenlendi! - Şenol Güneş'ten küfür açıklaması haberi için ilk yorumu siz yapın.

GÜNCEL

SİZİN YORUMUNUZ