Ana Sayfa » Dünyadan Futbol » ”Francesco Totti hayranıyım”

”Francesco Totti hayranıyım”

İtalyanların efsanevi ünlü yıldız oyuncusu uzun bir aradan sonra sessizliğini bozarak La Gazzetta dello Sport’a önemli açıklamalar da bulundu. Basın karşısına çıkmayı tercih etmeyen Baggio ile yapılan özel röportaj da gazete, Totti hayranı olduğunu açıkladı.

Baggio, futbolu bıraktıktan sonra yaşadığım duygular çok ilginç bir taraftan yaptıklarımı ve yapamadıklarımı, diğer taraftan yeşil sahaların kokusunu özleme, ama Serie A’da daha fazlasını veremezdim. Özlem duyuyorum ama şu anda dünya çapında gençlere yönelik büyük bir proje üzerine çalışıyorum bütün fikir düşünce bana ait ve bunu gerçekleştirdiğim an çok mutlu olacağım. Acelem yok.  Ben küçük şeylerden mutlu oluyorum.

Baggio, eski takımı Juventus için; ”şu anda ligde en güçlü takım bana göre şampiyonluğu kazanacak en favori takımlardan biri… Allegri de çok başarılı.” diyerek şampiyonlukta Juventus’u öner çıkardı.

”Benim dönemimde kimsenin aklına gelmeyecek bir durum vardı o da İtalyan’ın Milan, İnter gibi önemli kulüplerinin Çinlilere satılması, ama bugün gerçekleşti.” Efsane, Roma, Milan ve Napoli’nin bu sezon daha güçlü ve iyi olduklarını söyledi.

Baggio, Totti’nin büyük hayranı olduğunu belirtirken ”onun yaşına gelmiş biri halen bugün başrol oynayabiliyor. İşte kalite bu…” diyerek İtalyan efsaneyi övdü.

Juventus’un genç ama başarılı oyuncusu Dybala için de; ”o bir marka… Juventus için ideal oyuncu, ona hayranım, peşinden koşan büyük kulüpler var ama ben Juventus’ta kariyerine devam edecektir diye düşünüyorum.”şeklinde ifadeler kullandı.